Návod na vysypání šablony barevným pískem

1. Nachystáme si šablonu, na které je vyobrazený a v tomtéž místě předřezaný obrázek. 2. Vezmeme nožík, který přiložíme k místu, kde je šablona předřezaná, a zdvihneme kousek krycího papíru, tak aby se nám odkryla lepící plocha. 3. Barevný písek vezmeme mezi prsty a nasypeme ho na lepící plochu.
4. Pod šablonou máme čtvrtku papíru, na kterou sesypeme přebytečný písek. Pomocí čtvrtky přesypeme písek zpět do kelímku. 5. Na lepící ploše zůstane přilepená slabá vrstva písku. 6. Postupujeme stejně s dalšími dílky. Vybereme další barvu a posypeme lepící plochu.

7. Jak jsme se již zmínili, pro úsporu spotřebovaného písku můžeme sesypávat písek na nachystanou čtvrtku papíru.

8. Na ploše zůstane přilepená jiná barva písku. Dole vidíme sesypaný písek na čtvrtce. 9. Pomocí čtvrtky vrátíme písek zpět do kelímku.
10. K oddělování krycího papíru můžeme použít i velký špendlík. 11. Jednotlivé odkryté dílky lze vysypávat více barvami. Můžeme barvy mísit dle vlastní libosti. 12. Stále oddělujeme další dílky.
13. Jaké barvy použijete, je jen na vás. Můžete si dopředu vše označit a naplánovat, kde jaká barva bude, nebo můžete tvořit rovnou a dávat barvy, jak se vám bude chtít. Vždy vznikne originál a konečný výsledek vás jistě mile překvapí. 14. Celistvě vysypaný obrázek.