Categories

Prohlédnuté produkty

DK015

KORÁLKY Z AGAROVÉHO DŘEVA - Ø 10 MM - KULIČKA

KORÁLKY Z AGAROVÉHO DŘEVA - Ø 10 MM - KULIČKA


Korálky z pravého agarového dřeva o průměru 10 mm a s dírkou pro průvlek o průměru 1-1,5 mm. Korálky jsou absolutně přírodní, bez jakéhokoliv dobarvování. Korálky mají navíc svou typickou vůni a jsou absolutně přírodní bez jakéhokoliv dobarvování. Agarové dřevo se označuje také jako dřevo agar, orlí, aloe, či gaharu nebo kalamabak.

Země původu Vietnam

UVEDENÁ CENA JE ZA balení 10 KS.

Více informací

Dostupnost:   Skladem

72,00 Kč s DPH

59,50 Kč bez DPH

Více informací

Korálky z pravého agarového dřeva o průměru 10 mm a s dírkou pro průvlek o průměru 1-1,5 mm. Korálky jsou absolutně přírodní, bez jakéhokoliv dobarvování. Korálky mají navíc svou typickou vůni a jsou absolutně přírodní bez jakéhokoliv dobarvování. Agarové dřevo se označuje také jako dřevo agar, orlí, aloe, či gaharu nebo kalamabak. Používá se zejména pro výrobu východně laděné bižuterie, odkud také mimo jiné pochází.

Agarové dřevo, ze kterého jsou korálky vyrobeny, patří mezi vzácné tvrdé dřeviny. Stromy rodu Aquilaria, ze kterých toto dřevo pochází, roste v oblasti jihovýchodní Ásie - roste v části deštných pralesů v Indonésii, v Thaisku, Kambodži, Laosu, Vietnamu, Malajsii, severní Indii, Bangladéši, na Filipínách, Borneu a v Nové Guinei. Zvláštností tohoto dřeva je způsob jeho vzniku. Aby ze surového dřeva stromů rodu Aquilaria vzniklo agarové dřevo, musí ho napadnout plíseň rodu Phialophora parasitica. Z původního velmi světlého dřeva, které ani nemá žádnou charakteristickou vůni tak vznikne dřevo tmavší s charakteristickou vůní. Při růstu plísně dochází totiž k uvolňování tmavé aromatické pryskyřice ze stromu, která se nazývá aloe (neplést s rostlinou druhu aloe - zde jde o pryskyřici, která má pouze stejné označení, ale s rostlinou aloe nemá jinak vůbec nic společného), či se této pryskyřici říká také agar (opět neplést s polysacharidem agar, který se vyrábí z řas), nebo se pryskyřice označuje ještě také názvy gaharu, jinko, či oud. Díky této pryskyřici vyvolané napadením stromů plísní vzniká nádherně dřevo s charakteristickým dekorem, které je velice ceněné zejména v Indii. Jelikož je výsledný odstín dřeva závislý na probarvení pryskyřicí, která se ze stromu uvolní při působení plísně a současně také na čase a teplotě, jaká se celému procesu nechá, má toto dřevo velké množství druhů.

Vlivem barevného nastavení monitoru se může barva zboží lehce lišit od skutečnosti.

Země původu Vietnam

14 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: